in

Lazer epilasyon nedir ve zararı var mıdır?

Lazer epilasyon, vücutta bulunan tüylerden kalıcı olarak kurtulmak için gerçekleştirilen bir işlemdir. Sağlıklı olması sebebiyle erkek ve kadın bireyler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Lazer epilasyon işlemine başlanmadan önce uzmanlar tarafından uygulanacak bölge, kıl yapısı ve cilt tipi gibi analizler yapılarak işlemin kaç seans süreceği kararlaştırılmakta ve gerekli hazırlık süreçlerinden sonra işleme başlanmaktadır. Lazer epilasyon diğer yöntemlere kıyasla kalıcı ve daha sağlıklı olması açısından oldukça avantajlıdır.

lazer epilasyon

Lazer epilasyon fiyatları 2020

Ankara Lazer epilasyon fiyatları cinsiyete ve uygulanacak bölgeye göre farklılık göstermektedir. Erkeklerin tüy yoğunluğu kadınlara oranla daha fazla olduğundan erkekler için lazer epilasyon fiyatları kadınlara oranla daha fazladır. Ayrıca lazer epilasyonun vücudun hangi bölgesine yapılacağı da fiyatı belirleyen önemli unsurlardan biridir.

Bu bağlamda Ankara lazer epilasyon fiyatlarına bakıldığı zaman tüm vücut lazer epilasyonun kadınlar için ortalama olarak 600 – 800, erkekler için ise 900 – 1000 lira civarında olduğu görülmektedir. Eğer vücudunuzun kısmi bölgelerine lazer epilasyon yaptıracaksanız bu fiyat çok daha uyguna gelmektedir.

Lazer epilasyonu vücudumuzun nerelerine yaptırabiliriz ?

Lazer epilasyon vücudun her bölgesine yapılabilmektedir. Jilet gibi diğer epilasyon alternatiflerine göre vücudun kıvrımlarına çok daha rahat ulaşılabilmesi her bölgeye lazer epilasyon yapılmasına imkan tanımaktadır.

Lazer ile yapılan epilasyon zararlı mı?

Lazer epilasyonun zararlı olup olmadığı konusu yaptıracak kişiler tarafından sıkça sorulmaktadır. Lazer epilasyonun etkileri cilt yapısına göre kişiden kişiye farklılık gösterse bugüne kadar tespit edilmiş bir zararı bulunmamaktadır.

Kişilerin en fazla merak ettiği soru ise lazer epilasyonun genital bölgeye bir zararının olup olmadığıdır. Uzmanların görüşü lazer epilasyonun genital bölgeye herhangi bir zararı olmadığı yönündedir. Lazer epilasyon yaptırmış kişilere bakıldığında gerçekten de genital bölgeye herhangi bir zararının olmadığını görülmektedir.

Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan bir tanesi lazer epilasyon sonrası bakımdır. Lazer teknolojisinin sürekli olarak gelişmesi bu işlemlerin gün geçtikçe zararsız ve sağlıklı olmasını sağlamıştır fakat epilasyon süreci kadar dikkat edilmesi gereken bir diğer konu uygulanacak işlemler sonrasında gerekli bakımların yapılmasıdır. Bu bakımları eksiksiz bir şekilde yapmak lazer epilasyonun tüm süreçlerinin sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesini sağlayacaktır.

Lazer ile yapılan epilasyon riskli midir?

Lazer epilasyonun riski olup olmadığı da en çok merak edilen konular arasındadır. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi lazer teknolojisi sürekli gelişmektedir. Bu durum lazer epilasyon yapılan aletlerin de sürekli olarak gelişmesini ve risklerinin tamamen ortadan kalkmasını sağlamıştır.

Hiçbir riski olmasa da tabi ki lazer epilasyon sonrasında cilt yapısına bağlı olarak kızarıklar görülmesi oldukça normaldir. Gerekli kremlerin kullanması ve bakımların yapılması bu kızarıklarının geçmesini sağlayacaktır.

Hamileyken lazer epilasyon yapılır mı?

Hamileyken lazer epilasyon yapılmasının bebeğe herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Lazer epilasyonda kullanılan ışınlar röntgende kullanılan X ışınları ile aynı değildir. Derinin yalnızca birkaç milim altına işleyebilen lazer epilasyon teknolojisinin bebeğe kadar ulaşması imkansızdır. Dolayısıyla bebeğe hiçbir zararı bulunmamaktadır. Lazer epilasyon Ankara merkezlerinden bu konu ile ilgili çok daha detaylı bilgi almanız mümkündür.

Lazer epilasyonu yaptıramadan önce nelere dikkat edilmeli?

Lazer epilasyon sürecinin kalitesi için öncesinde dikkat edilmesi gereken unsurlar bulunmaktadır. Öncelikle şunu belirtmemiz gerekir ki epilasyon uygulanacak bölgenin en iyi şekilde güneşten korunması gerekmektedir. Yani epilasyon kararı verdikten sonra bir süre boyunca cildinizi güneşten korumaya dikkat etmelisiniz. Bunun dışında solaryum gibi yüksek ısı ve radyasyon içeren cihazlardan uzak durmanızda da fayda vardır.

Lazer epilasyon öncesinde dikkat edilmesi gereken unsurlardan bir tanesi de yağ, krem ve losyon gibi cilt bakım ürünlerinin kullanılmamasıdır. Lazerin tam etki gösterebilmesi için cildiniz ile lazer arasında herhangi bir madde olmaması önemlidir. Bu tür ürünlerin kullanılması lazer epilasyondan alınacak olan faydayı düşüreceği gibi paranızın boşa gitmesine de neden olacaktır.

Dikkat edilmesi gereken diğer bir unsur ise bir ay içerisinde farklı bir epilasyon türünü uygulamamış olmanızdır. Burada kastettiğimiz epilasyon jilet veya türevleri değil iğneli, blend, foto epilasyon gibi yöntemlerdir. Eğer son bir ay içerisinde bu tarz epilasyon operasyonlarından birini denediyseniz lazer epilasyon olmak için biraz daha beklemenizde fayda var.

Dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden bir diğeri ise lazer epilasyon operasyonu gerçekleştirilmeden bir gün önce tüylerin jilet ile kısaltılmasıdır. Tüylerin kısaltılması lazerin deriye daha iyi işlemesini ve epilasyonun daha başarılı bir şekilde gerçekleşmesini sağlayacaktır.

Lazer epilasyon öncesinde bazı bilgilere sahip olmanız da oldukça önemlidir. Şunu belirtmek gerekir ki tüylerden lazer epilasyondan hemen sonra değil ortalama olarak 14 15 gün sonra kurtulunur. Ayrıca lazer epilasyondan sonra o bölgede çıkan tüylere herhangi bir müdahale de edilmemelidir.

Ayrıca eğer lazer epilasyon yaptırmaya karar verdiyseniz bu hizmeti sunan yerleri titizlikle araştırmanızda fayda var. Lazer epilasyon yapan yerler dikkatlice araştırılmalı ve gerekli bilgiler alınmaktadır. Bu açıdan bakıldığında lazer epilasyon Ankara için birçok alternatifiniz bulunmaktadır. Bu alternatifleri değerlendirerek istediğinizi seçebilirsiniz.

Lazer epilasyon öncesi jilet kullanılır mı?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi lazer epilasyondan bir gün önce epilasyon yapılanacak bölgedeki tüylerin jilet ile temizlenmesi gerekmektedir. Zaten epilasyon olacağım ve tüylerim dökülecek şeklinde düşünüp tüyleri jilet ile almamak oldukça yanlış olacaktır. Lazer ışınlarının derinin altına nüfus ederek kıl köklerine ulaşabilmesi için epilasyon yapılacak bölgedeki tüylerin kısaltılması şarttır.

Lazer epilasyon kanser yapar mı?

Bireylerin röntgen teknolojisinde kullanılan lazer ışınlarının kanserojen olduğunu bilmesi lazer epilasyonun da kanserojen olup olmadığı konusunda şüphe yaratmaktadır. Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki lazer epilasyonda kullanılan ışınlar röntgende kullanılan X ışınları ile son derece farklıdır. Lazer epilasyonda kullanılan lazer teknolojisinin insan vücuduna herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Dolayısıyla kanser yapması gibi bir durum mümkün değildir.

Bu noktada şunu belirtmemiz doğru olacaktır; zararlı veya kanserojen olması bir yana lazer teknoloji kullanılarak yapılan epilasyon diğer yöntemlere göre çok daha sağlıklıdır. Örneğin vücuttaki tüyleri jilet ile almak cildin tahriş olması, sivilcelerin artması gibi durumlara yol açabilirken lazer epilasyonda böyle bir durum söz konusu değildir.

Lazer epilasyon kaç seans sürer?

Lazer epilasyon sürecinin uzunluğunu etkileyen birçok kişisel faktör bulunmaktadır. Bunların ilki kıl kalınlığıdır. Vücudunuzda bulunan kılların kalın yapıda olması lazer epilasyon sürecinin daha uzun olmasına neden olabilir. Kıl yoğunluğu da lazer epilasyon sürecinin uzunluğu etkileyen bir diğer faktördür. Epilasyon yaptıracağınız bölgede gereğinden fazla kıl olması süreci uzatabilmektedir. Bu noktada lazerin hangi bölgeye uygulandığı da önemlidir. Koltukaltı ve genital bölge gibi kıvrımlı bölgelere yapılan epilasyon daha zor olduğu için süreç uzamaktadır.

Tabi ki lazer epilasyonun süresine en çok etki eden faktörler yaş ve cinsiyettir. Sizlerin de tahmin edebileceği gibi genç yaştaki bireylerin tüyleri daha taze olduğu için lazer epilasyon daha kısa sürmektedir. Buna karşın yaşı ilerlemiş bireylerde bu süreç biraz daha uzamaktadır. Cinsiyetin erkek olması da lazer epilasyon sürecini uzatan bir diğer unsurdur. Erkeklerin kıl yapısı ve yoğunluğu kadınlara oranla daha fazla olduğundan seanslar kadınlara oranla uzun olmaktadır. Kadınlarda ise bu süreçler çok daha kısa sürmektedir.

Tüm bunlar göz önüne alındığında bayanların vücut bölgelerine yapılan işlemlerin ortalama olarak 4-6 seans, yüz bölgelerine yapılan işlemlerin ise 8-10 seans sürdüğü görülmektedir. Erkeklerde ise ortalama olarak 8-10 seansta başarı elde edilebilmekle beraber bu seansların sayısı 12 ye kadar çıkabilmektedir.

Lazer epilasyon hakkında 12 önemli bilgi sayfamızı ziyaret etmeyi unutmayın.

Yazan Admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kızların bayıldığı erkek trendleri

Kızların bayıldığı erkek trendleri ve tarz önerisi

gelinlik

Gelinlik Modelleri Seçerken Neye Dikkat Edilmelidir?