in

Gelinlik Modelleri Seçerken Neye Dikkat Edilmelidir?

Gelinlik Modelleri Seçerken Neye Dikkat Edilmelidir?

gelinlik
Gelinlik bir çoğumuzun hayatında yalnızca bir kez sahip olabileceği özel bir giysidir. Bu nedenle seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Gelinlik modeli seçerken dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  1. Vücut Tipinize Dikkat Edin: Gelinlik seçiminde dikkat edilmesi gereken ilk unsur tabi ki vücut tipinizdir. Vücut tipine uygun olarak seçilen bir gelinliğin size yakışacağından emin olabilirsiniz.
  2. Gelinlik Modeline dikkat edin: Vücut tipinin yanı sıra gelinlik modeline dikkat edilmesi de oldukça önemlidir. Vücudunuza oturmayacak bir tarzda gelinlik seçmek istenmeyen sonuçlarla karşılaşmanıza neden olabilir.
  3. Konsepte Dikkat Edin: Gelinlik seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise düğününüzün konseptidir. Örneğin bir kır düğünü yapacaksanız buna uygun bir gelinlik seçmeniz düğününüzün bütünlüğü açısından oldukça önemlidir.
  4. Mevsime Dikkat Edin: Yaz günü yapacağınız bir düğünde yünlü ve kalın kumaştan yapılmış bir gelinlik seçmeniz sizi bunaltacağı gibi ter, koku gibi istenmeyen şeylerle karşılaşmaya da neden olabilir. Bu nedenle gelinlik seçiminde mutlaka mevsimi de dikkate almalısınız.

Gelinlik Provası Nasıl Yapılmalıdır?

Gelinliğin üzerinize tam olarak oturması için prova son derece önemlidir. Gelinlik provası konusunda dikkat etmeniz gereken ilk şey prova sırasında yanınızda kimlerin olacağıdır. Prova sırasında yanınızda sevdiğiniz, güvendiğiniz ve fikrine önem verdiğiniz kişilerin bulunmasına özen göstermeniz başarılı bir seçim yapmanız açısından önemlidir.

Gelinlik provası yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise provaya gelinliğin üst kısmı ile başlamanızdır. Gelinliğin ilk olarak üst kısmını denemeli eğer sorun yoksa daha sonra alt kısma geçmelisiniz. Bu noktada düğün sırasında giyeceğiniz ayakkabıların yanınızda olması da oldukça önemlidir. Ayrıca eğer özel dikim bir gelinlik tercih edecek iseniz provaya çok daha fazla özen göstermenizde fayda var.

Vücut Tipinize Göre Nasıl Gelinlik Seçilmelidir?

Gelinlik seçiminde vücut tipinin analiz edilmesi son derece önemlidir. Sizin de tahmin edebileceğiniz gibi her insanın vücut tipi farklılık gösterdiğinden her vücut tipine uygun gelinlik bulmak mümkündür. Bu nedenle eğer kısa boylu, uzun boylu, geniş omuzlu, geniş bacaklı, küçük göğüslü, zayıf veya kilolu iseniz endişelenmenize hiç gerek yok. Vücudunuza uygun olan gelinliği rahatlıkla bulabilir ve eşsiz güzellikteki düğününüzün keyfini çıkarabilirsiniz.

Bu noktada küçük göğüslü iseniz destekli ve dolgulu gelinlikler, kısa boylu iseniz üst tarafları desenli ve hareketli gelinlikler, geniş omuzlu iseniz kabarık etekli modeller, zayıf iseniz zarif ve sade tasarıma sahip modeller, uzun bacaklı iseniz balık forma sahip olan gelinlikler tercih ederek çok daha şık ve zarif görünebilirsiniz. Eğer bu özelliklerden herhangi birine sahip değilseniz gelinlik tercihinizi gönlünüze göre gerçekleştirebilirsiniz.

Gelinlik Ayakkabısı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Gelinlik ayakkabıları da gelinliği ve sizi tamamlayıcı olmaları dolayısıyla oldukça önemlidir. Gelinlik ayakkabısı seçerken dikkat edilmesi gerekenler genel olarak şu şekildedir:

  1. Zemine Dikkat Edin: Düğünün yapılacağı mekan ve zemin son derece önemlidir. Eğer kır düğünü yapacak iseniz yüksek topuklu modeller tercih etmeniz olumsuz sonuçlara yol açabilir. Bu nedenle oldukça kısa topuklu modeller seçmeye özen göstermelisiniz.
  2. Gelinlik Modelini Dikkate Alın: Ayakkabınızın gelinliğiniz ile uyum sağlaması da oldukça önemlidir. Bu nedenle muhteşem bir bütünlük sağlamak açısından sade bir gelinlik seçtiyseniz dantelli, daha hareketli bir gelinlik modeli seçtiyseniz ise daha sade bir ayakkabı tercih etmenizde fayda var.
  3. Rahatlığına Dikkat Edin: Düğün sırasında ayağınıza rahatsızlık ve zarar vermemesi için mutlaka rahat bir ayakkabı tercihi yapmalısınız.
  4. Yedek Ayakkabı Bulundurun: Özelikle yüksek topuklu ayakkabılarda topuğun kırılması gibi istenmeyen olaylarla sık sık karşılaşılmaktadır. Bu nedenle yanınızda her ihtimale karşı yedek bir ayakkabı bulundurmanız iyi olacaktır. Dolayısıyla ikinci bir ayakkabı seçimi yapmalı veya aynı ayakkabının ikincisini yanınızda bulundurmaya özen göstermelisiniz.

Balık Gelinlik Modelleri (Dar Kesim) Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Balık gelinlik son zamanlarda sıkça tercih edilen modellerden olsa da her vücut tipine uyum göstermezler. Bu nedenle balık gelinlik modeli satın almadan önce vücut tipinizi iyi analiz etmenizde fayda var. Uzun boylu veya kum saati dediğimiz vücut tipine sahip kadınların balık gelinlik tercih etmesi son derece şık bir görüntü doğuracaktır. Eğer kilolu veya kısa boylu iseniz daha farklı gelinlik modelleri ‘ni tercih etmenizde fayda var.

Hangi Gelinlik Modeli ile Hangi Gelinlik Saç Modeli Uygun Olur?

Gelinlik saç modelleri de aynı ayakkabılar gibi oldukça önemli bir tamamlayıcı detaydır. Saç modelinize karar verirken seçmiş olduğunuz gelinliği dikkate alarak seçim yapmanız oldukça iyi olacaktır.

Bu nedenle eğer straplez bir gelinlik tercih ettiyseniz dağınık bir saç modeli, kayık yaka gelinlik tercih ettiyseniz omuzlarınızı saçlarınız ile örtebileceğiniz bir saç modeli, bisiklet yaka, V yaka veya hakim yaka gelinlik tercih ettiyseniz topuz saça modeli, Tek omuzlu bir gelinlik tercih ettiyseniz ise at kuyruğu bir saç modeli tercih etmeniz son derece kusursuz görünmeniz açısından oldukça önemlidir.

2020 Gelinlik Fiyatları Nedir?

2020 gelinlik modelleri fiyatları son derece değişken olsa da her bütçeye hitap edecek bir model bulmak mümkün. Bu noktada 2020 gelinlik fiyatlarının 700 lira ile 10000 lira arasında değiştiğini söylemek mümkün. Siz de iyi bir piyasa araştırması yaparak bütçenize uygun gelinlik modelini tercih edebilirsiniz.

Yazan Admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

lazer epilasyon

Lazer epilasyon nedir ve zararı var mıdır?

ceket elbise

Ceket elbise giyim önerisi