in

Film önerimizde bugün bir başyapıt Split var!

Bugünkü film önerisi SPLIT ! Dikkat bu yazı hafif spoiler içerebilir ! Buyrun önce fragmanı izleyelim.

Yönetmeni , M. Night Shyamalan ‘ ın ustalık eseri olarak nitelendirilen split 2017 yılında yapıldı.Katatonik şizofreni olarak yaşayan bir adamın hikayesini anlatıyor.Bundan önceki kült filmleri , Altıncı his, Ölümsüz ve işaretlerdi.

M. Night Shyamalan - split film yonetmeni

M. Night Shyamalan önceki filmleri gerçekten ortalama kalan filmlerdi.Fakat split filmi bu çıtayı oldukça yukarıya çıkarıyor.Gişe başarısı olarak da ilk 3 haftasında 100 milyon doların üzerinde bir hasılat yaptı.

Film gerilim türünde , fantastik öğelerin de barındığı film sizi biraz korkutabilir.3 genç kızın biri tarafından başlamasıyla başlıyor.

Split , insan beyninin neler yapabileceğini çok net bir şekilde anlatıyor.Kevin isimli karakterimizin birden çok karakteri var.Kaçırılan kızların karakterimizin alt kimlikleriyle iletişime geçerek kaçma planlarını anlatıyor.Bunları rahatça söylüyorum çünkü izlediğiniz üzere bunlar fragmanda yer alıyor.

Başrol oyuncularından James McAvoy , Betty Buckley ve Anya Taylor Joy oynadıkları rollerin hakkını çok iyi vermişler.

M. Night Shyamalan bu film için çektiğim en zor ve en uzun filmdi diye söz ediyor.

Film çocuk istismarı ve şiddetine de değinip toplumsal bir mesaj veriyor.Bu konuda da takdir ediyoruz.

Doktorun kişilik bozukluğu yaşayan karakteri tedavi edebilmek için her karakteri analiz etmesini ve limitlerini öğrenmeye çalışıyor.Bir karakter şeker hastasıyken diğer karakter çok sağlıklı ve güçlü olabiliyor.

Nedir bu filmde bahsedilen çoklu kişilik bozukluğu : Bu hastalığı yaşayan kişilerde kendi kişiliklerinin yanı sıra farkında olarak ya da olmayarak birden fazla karaktere sahip olmalarıdır.

Çoklu kişilik bozukluğu nedir

Split filminin kullanıcı puanları da şu şekilde olmuştur.

IMDB : 10 / 7.3
Beyaz Perde : 5 / 4
Sinemalar.com : 10 /8.2

Eğer Split filmini izlemediyseniz şiddetle izlemenizi tavsiye ederiz.Eğer izlemişseniz de bir nevi devam niteliğinde olan Glass filmini izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Glass : split ve ölümsüz filmlerinin birleşimi diyebiliriz .

Filmde, çok güçlü ve asla zarar görmeyen David dunn , split filmindeki Kevin karakterinin en tehlikeli kişiliğinin peşine düşüyor.Bu kovalamaca sırasında çeşitli aksiyon ve gerilim hissini bir arada yaşıyorsunuz.

Yazımızı buraya kadar okuduğunuz için sizlere çok teşekkür ediyoruz. Eğer bir dizi tutkunuysanız ve ne izleyeceğinizi bulamıyorsanız dizi onerisi kategorimize göz atabilirsiniz.

Yazan Admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teknoloji bağıımlılığından nasıl korunulur

Teknoloji bağımlılığı nedir ? Bağımlılıktan nasıl korunulur ?

lazer epilasyon hakkında 12 bilgi

Lazer epilasyon hakkında 12 önemli bilgi